Wapen Gemeente Ooststellingwerf
Thema menu
Informatie menu
Postadres
Postbus 38
8430 AA, Oosterwolde
Telefoon
(0516) 566 222
E-mail
E-mail
Officiele opening traject “t Warkplak” op 25 september  Terug naar overzicht
In samenwerking met de gemeente Ooststellingwerf is er sinds een half jaar een nieuw bedrijf gestart op het bedrijventerrein Venekoten; Reax Oosterwolde. Mensen met een uitkering en een grote afstand tot de reguliere arbeidsmarkt, krijgen een contract van een jaar aangeboden. Met behulp van deze baan kunnen cliënten zich oriënteren op de eigen arbeidsmogelijkheden in relatie tot de arbeidsmarkt. Bovendien trainen de cliënten gedurende dat jaar hun persoonlijke, sociale- en beroepsvaardigheden. Binnen dat jaar zijn de medewerkers gemiddeld 32 uur per week aan het werk bij Reax Oosterwolde.
 
In de praktijk zijn er nagenoeg geen voorwaarden verbonden aan deelname tot het traject. De enige voorwaarde die wordt gesteld is dat de cliënt gemotiveerd is en in staat moet zijn om een minimaal aantal dagdelen per week te kunnen werken. Het project kent geen wachtlijsten. Na aanmelding kan de deelnemer per direct starten met het traject.
Inmiddels werken er 30 medewerkers bij REAX Oosterwolde. Naast een vestiging in Oosterwolde heeft REAX ook vestigingen in Drogeham, Drachtstercompagnie en Emmen.
 
Bedrijfsleven
In zeer korte tijd zijn uiteenlopende werkzaamheden opgestart. Denk daarbij  aan werkzaamheden zoals metaalbewerking, houtbewerking, montage- en verpakkingswerkzaamheden, houtkap en het kloven, inpakken en bezorgen van hout. Daarnaast is er een klussenafdeling, een externe klussendienst, en een koeriersdienst en verzorgen de medewerkers productie- en constructiewerk.
De contacten met het lokale bedrijfsleven zijn essentieel voor het welslagen van dit project. Reax Oosterwolde werkt namelijk vooral in opdracht van het lokale bedrijfsleven. De contacten met de bedrijven zijn bovendien belangrijk voor een eventueel vervolgtraject van de cliënt. Een voorbeeld van zo’n vervolgtraject is de werkstage. Deze stages bij bedrijven zijn inmiddels al regelmatig ingezet. Doel hierbij is om uiteindelijk een vast dienstverband te verdienen.
Aanvullende ondersteuning
Alle werkzaamheden worden in het kader van werkervaring uitgevoerd waarbij ervaren werkbegeleiders de cliënten begeleiden. Naast vakinhoudelijke kennis is er ook de nodige ervaring en kennis aanwezig op het gebied van verslavingsproblematiek en psychosociale problematiek. Reax zal, daar waar wenselijk, samenwerking zoeken met de huidige hulpverleners. Het aansluiten bij de vertrouwensrelatie tussen de cliënt en de begeleiders van hulpverlenende organisaties, is hierbij een voorwaarde. Tijdens de duur van het contract wordt op realistische wijze met de medewerker omgegaan.
 
Voor nadere informatie  kunt u contact opnemen met de heer R. Slotegraaf, projectleider “t Warkplak” via telefoonnummer (0516) 52 15 61.
 
scroll naar boven
Pagina doorsturen
Pagina afdrukken