Pilot moet nieuwe kansen voor woningbouw in Waskemeer in beeld brengen
De gemeente Ooststellingwerf start samen met Plaatselijk Belang Waskemeer een pilot om nieuwe mogelijkheden voor woningbouw in het dorp te onderzoeken. Met de pilot krijgt de werkgroep Bouwen en Wonen Waskemeer de ruimte om zelf, met ondersteuning van de gemeente, te onderzoeken waar en hoe extra woningen kunnen worden gerealiseerd.

Bestaande woningbouw op schema
Sinds 2022 werkt de gemeente aan de uitvoering van het woningbouwprogramma. In Waskemeer zijn inmiddels twee nieuwbouwlocaties in ontwikkeling: drie woningen aan De Kromten en elf woningen aan de Bakkeveensterweg. Daarmee is de oorspronkelijke woningbouwopgave voor het dorp tot en met 2030 ingevuld.
Behoefte aan meer woningen
Uit gesprekken met inwoners komt naar voren dat er nog steeds vraag is naar woningen, vooral voor starters en in mindere mate voor senioren. Daarom is de werkgroep Bouwen en Wonen Waskemeer opgericht. De werkgroep organiseerde samen met MooiThuis een informatiebijeenkomst en bracht de woonwensen van inwoners in kaart.
Samen aan de slag met een pilot
Met de pilot ondersteunt de gemeente de werkgroep bij de volgende stap. Plaatselijk Belang ontvangt een eenmalig budget om een locatiestudie uit te laten voeren. In deze studie wordt onderzocht welke locaties in Waskemeer geschikt kunnen zijn voor woningbouw, met speciale aandacht voor starters en eventueel ook senioren.
Mogelijk voorbeeld voor de toekomst
De pilot moet laten zien of deze manier van samenwerken helpt om nieuwe woningbouwlocaties vanuit het dorp zelf in beeld te brengen. Als de pilot succesvol blijkt, kan worden onderzocht of deze werkwijze in de toekomst ook voor andere dorpen geschikt is. Daarover is nu nog geen besluit genomen. De uitkomsten van de pilot worden eerst zorgvuldig geëvalueerd. En eventuele nieuwe woningbouwlocaties die uit de pilot naar voren moeten altijd de gebruikelijke procedures doorlopen.
