Je eigen huis bouwen in Oldeberkoop

Wil je zelf je droomhuis bouwen? Aan de rand van Oldeberkoop realiseren we woonwijk 't Hooge 2. 

Inschrijven bouwkavel vrijstaande of twee-onder-één-kapwoning

Inschrijven is mogelijk tot en met 30 januari 2026 12.00 uur. 

Inschrijven voor bouwkavel

Over de woonwijk

In totaal worden er 27 woningen gerealiseerd, die aansluit op de wijk Het Hooge. 

  • 5 vrijstaande woningen
  • 6 twee-onder-één-kapwoningen
  • 10 starterswoningen: deze kavels worden uitgegeven via CPO. Inschrijving is niet meer mogelijk.
  • 6 levensloopbestendige sociale huurwoningen: deze kavels worden uitgegeven via Actium

Impressie

Plattegrond nieuwbouwplan t Hooge 2 in Oldeberkoop
Impressie 't Hooge 2 Oldeberkoop
Kaveloverzicht 't Hooge 2 Oldeberkoop

Informatie over de kavels

Bekijk hieronder de informatie over de vrijstaande en twee-onder-één-kapwoningen. 

KavelOppervlaktePrijzen (v.o.n.)*Status
1circa 407m2€ 116.750,-Beschikbaar
2circa 408m2€ 117.000,-Beschikbaar
3circa 408m2€ 117.000,-Beschikbaar
4circa 408m2€ 117.000,-Beschikbaar
5circa 408m2€ 117.000,-Beschikbaar
6circa 405m2€ 116.500,-Beschikbaar
7circa 567m2€ 157.000,-Beschikbaar
8circa 524m2VerkochtVerkocht
9circa 619m2€ 168.000,-Beschikbaar
10circa 636m2€ 171.500,-Beschikbaar
11circa 621m2€ 168.500,-Beschikbaar

* V.o.n. is de koopsom incl. btw, notariskosten voor de leveringsakte en kadasterkosten.

In 6 stappen naar jouw droomhuis

Een kavel kopen voor jouw droomhuis is een grote stap. Hoe pak je dat goed aan? En wat moet je allemaal regelen? Wij helpen je graag bij elke stap.

1. Oriëntatie

Ga goed voorbereid van start en lees de volgende documenten door: 

  • Verkoopbrochure;
  • Kavelpaspoorten;
  • Bestemmingsplan;
  • Beeldkwaliteitsplan;
  • Procedure verkoop bouwkavels;
  • Algemene verkoopvoorwaarden van onroerende 
    zaken gemeente Ooststellingwerf 2025. 

2. Inschrijving

Inschrijven voor een bouwkavel voor een vrijstaande of twee-onder-één-kapwoning is mogelijk van 17 december tot en met 30 januari 2026 12.00 uur. Dit kan via bijgaand inschrijfformulier

3. Kaveltoewijzing

Als er maar één inschrijfformulier is ontvangen, mag deze persoon een bouwkavel kiezen die vrij is. Als er meerdere inschrijvingen zijn, volgt er een loting. De loting bepaalt de volgorde waarin belangstellenden een kavel mogen kiezen.

De belangstellende die als eerste wordt ingeloot, mag als eerste een kavel van zijn/haar keuze in optie nemen.

De volgende ingelote belangstellende heeft drie keuzes:

  1. Een bouwkavel kiezen die nog vrij is.
  2. Zich op de reservelijst laten plaatsen. De gekozen kavelvoorkeuren op het inschrijfformulier zijn bindend.
  3. Aangeven dat hij of zij geen bouwkavel in optie wil.

Krijg je een kavel toegewezen? Dan plannen we een gesprek waarin we meer uitleggen over het vervolg. 

Reservelijst en kavelvoorkeuren

Vul alleen die kavels in die je echt in optie wilt nemen als je later als reserve wordt benaderd. Belangstellenden op de reservelijst worden alleen gebeld of gemaild voor de kavels die zij hebben aangegeven bij de kavelvoorkeuren.

Als een belangstellende op de reservelijst nee zegt tegen een vrijgekomen kavel uit de eigen voorkeuren, dan wordt deze persoon van de reservelijst gehaald. De rechten op andere kavels vervallen dan.

Het is daarom belangrijk om goed na te denken over de kavelvoorkeuren en deze zorgvuldig in te vullen op het inschrijfformulier. Dit is belangrijk wanneer je tijdens de loting een kavel mag kiezen, maar ook wanneer je kiest voor een plek op de reservelijst. 

4. Optieperiode

Als je via de loting een kavel krijgt toegewezen, hoef je nog geen koopovereenkomst te tekenen. Tijdens de optieperiode beslis je of je de kavel definitief wilt kopen en krijg je de kavel zes maanden in optie. Hiervoor teken je een reserveringsovereenkomst en betaal je een optievergoeding van € 500,-. Besluit je om de kavel te kopen? Dan wordt deze optievergoeding van de koopsom afgehaald. Koop je de kavel niet? Dan krijg je de optievergoeding niet terug. 

De optieperiode gebruik je om onder andere de volgende zaken te regelen:

  • Hypotheek;
  • Ontwerpen woning;
  • Aanvragen omgevingsvergunning;
  • Aanvragen nutsvoorzieningen. 

5. Koopovereenkomst

Als je na de optieperiode besluit de kavel te kopen ontvang je de koopovereenkomst ter ondertekening.

6. Grondoverdracht

De gemeente stuurt de getekende koopovereenkomst naar de notaris. Zij zorgen voor de overdracht van de grond en stellen de akte van levering op. Je krijgt een uitnodiging om de akte van levering te komen ondertekenen.  

De kavel is van jou. De bouw van jouw droomhuis kan starten zodra de omgevingsvergunning rond is! 

Meer informatie? Kom naar een inloopbijeenkomst.

  • Inloopbijeenkomst kavelverkoop Makkinga en Oldeberkoop

    Datum:  

    Tijd:   -

    Locatie:
    MFA Oldeberkoop, Willinge Prinsstraat 24 8421 PE Oldeberkoop

    Ben je geïnteresseerd in een bouwkavel in Makkinga of Oldeberkoop? Op woensdag 21 januari organiseert de gemeente een inloopbijeenkomst over de kavelverkoop in het MFA Oldeberkoop.

    Inloopbijeenkomst

Vragen?

Neem contact op met Team Grondzaken. 

Stuur een e-mail