Fryslandei 20 mei 2026 in Den Haag.
Afgelopen woensdag zijn burgemeester Jack Werkman en een aantal collega’s naar Den Haag afgereisd voor Fryslandei 2026! Dit jaarlijkse evenement staat in het teken van Europese samenwerking en Friesland.

We hebben boeiende sprekers gehoord over onder andere de Europese ontwikkelingen rondom de nieuwe budgetperiode van de Europese Commissie. Deze begint in 2028 en loopt tot 2034. Hoe Friese organisaties toegang krijgen tot Europese fondsen, bestemd voor Nederland specifiek, gaat op de schop. Het was interessant om een inkijkje te krijgen in hoe deze processen gaan.
Daarna stond de dag in het teken van Duits-Friese samenwerking. Met sprekers van het Grensoverschrijdende Regionale Organisatie (GROS), een samenwerkingsverband tussen overheden in aangrenzende grensregio's, en de Nederlands Business Support Offices (NBSO’s). En nog veel meer! Het was een waardevolle dag vol inspirerende gesprekken, nieuwe inzichten en mooie ontmoetingen over de kansen van grensoverschrijdende samenwerking.
