Bewegen in de buitenlucht met QR-FIT route
Op woensdag 20 mei opende wethouder Esther Verhagen samen met Robert van der Laan van QR-FIT en buurtsportcoach André Haarsma de QR-FIT beweegroute in Oosterwolde. De route combineert wandelen met leuke en afwisselende oefeningen via QR-codes. Zo kunnen inwoners op een laagdrempelige manier werken aan hun gezondheid en genieten van de omgeving.
Wethouder Esther Verhagen: “Bewegen is belangrijk. Het helpt ons gezond te blijven, ons fitter te voelen en langer zelfstandig te kunnen blijven. Toch zien we dat niet iedereen voldoende beweegt. Met deze route willen we juist de mensen bereiken die nu nog weinig bewegen. Voor hen kan dit de eerste stap zijn naar een actievere, gezondere leefstijl.”
QR-FIT beweegroute
De QR-FIT beweegroute in Oosterwolde is 3,6 km lang. De route start bij Rikkingahof en loopt via de Tennis- en Padelclub Oosterwolde naar het Jardingepad. Dit rustige en groene pad komt uit bij de beboste Ter Borghlaan. Daarna gaat de route langs de natuurlijke speeltuin aan de Oldemaad en via de schelpenpaden van het Prandinga Park terug naar Rikkingahof. Langs de route staan acht paaltjes met een QR-code. Door de code te scannen, krijgen deelnemers oefeningen te zien die dagelijks wisselen. In Haulerwijk en Oldeberkoop is een virtuele route beschikbaar via de QR-FIT app.
Beweeggroepen
Om inwoners extra te stimuleren, organiseert de gemeente samen met QR-FIT en Scala Welzijn beweeggroepen. Binnenkort starten gratis beweeggroepen in Oosterwolde, Haulerwijk en Oldeberkoop. De deelnemers wandelen wekelijks samen met een begeleider en doen eenvoudige oefeningen. Een eigen telefoon of het gebruik van de app is hierbij niet nodig. Samen bewegen maakt het makkelijker om actief te blijven. Daarnaast ontmoeten deelnemers nieuwe mensen uit de buurt en zijn zij regelmatig buiten. Inwoners kunnen zich aanmelden en alle activiteiten bekijken via: qr-fit.nl/gemeente/ooststellingwerf.
Ga zelf aan de slag!
Met de QR-FIT app kunnen deelnemers op elk gewenst moment zelf gebruikmaken van alle functies van de route. De oefeningen zijn beschikbaar op drie verschillende niveaus. Daardoor is de route geschikt voor jong en oud, voor beginners en gevorderden. De app is niet verplicht, maar biedt extra mogelijkheden en gebruiksgemak. Meer informatie en het downloaden van de app kan via: qr-fit.nl/download-de-app.
